Do obejrzenia

Jesień i zima to, w moim wykonaniu, tradycyjnie czas zamykania się w norach. Bezlitośnie krótkich dni i równie brutalnie ciągnących się w nieskończoność nocy. Trudny do zaspokojenia wilczy apetyt na niedźwiedzi sen… Z całych sił staram się teraz odnaleźć, przypomnieć sobie, unikalne piękno i moc tej pory roku. Czas długich rozmów z przyjaciółmi o życiu i poezji, w oparach alkoholowego szaleństwa nielicznych knajp. Przyjemność w przecieraniu stałych szlaków oraz odnajdywania porządku w pozornym chaosie codziennych spraw. A może usilne pragnienie chaosu w porządku nie do zniesienia, sam nie wiem.

To czas lektur, które nawarstwiają i komplikują się przez resztę roku. To również czas filmów. Serial „Halt and Catch Fire” stacji AMC doczeka się drugiego sezonu w przyszłym roku, więc wszystkim, którzy nie doświadczyli jeszcze pierwszego, gorąco polecam to nadrobić teraz. Wciąż niejasne pozostają losy filmu biograficznego „Steve Jobs”. Skład ekipy tego przedsięwzięcia ulega ciągłym zmianom. Stawia to pod znakiem zapytania jakość scenariusza Aarona Sorkina. Teoretycznie brzmi genialnie: film składać się ma tylko z trzech scen, mnóstwa dialogów, a główna postać ma być ujęta w każdym kadrze. Niemniej kolejni, pierwszoligowi aktorzy, rezygnują z wzięcia udziału w tej produkcji, stosując przy tym mętne wymówki. Cóż, trzeba uzbroić się w cierpliwość i obejrzeć może ponownie „The Social Network”, bo dotychczasowych obrazów o Jobsie gorąco nie polecam.

Chyba, że wziąć pod uwagę obraz autorstwa Martyna Burke z 1999 roku „Pirates of Silicon Valley”, bo to całkiem udana produkcja, chociaż nie kinowej, a telewizyjnej jakości.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s