BUILD: Początek serii, tradycyjnie

Ilekroć oglądam archiwalne nagrania z prezentacji na konferencjach BUILD, ogarnia mnie radość, że w Redmond na coś podobnego się zdecydowano. Głównie za sprawą przybrania pozy bezpośredniego konkurenta względem Apple. A raczej podejmowania wielu prób w tym kierunku. Co za tym idzie, niezwykle istotna stała się medialna strona wszelkich poczynań. Muszę przyznać, iż w moim subiektywnym odczuciu, w kwestii konferencji udało się osiągnąć sukces.

BUILD przykuwa uwagę prasy technologicznej, a miejsca na widowni wyprzedawane są w imponującym tempie. Microsoft, w skali roku, ma swoje warholowskie piętnaście minut sławy. Dla wszelkiej maści entuzjastów nowych technologii, deweloperów oprogramowania, istnieją tylko dwa święta w roku – to i oczywiście WWDC. Reszta jawi się niczym pierdnięcia starego człowieka – akceptujemy i rozumiemy ich obecność, ale nierzadko bywają nieprzyjemne.

Przekaz tegorocznej konferencji BUILD jest dla mnie wielowątkowy, to rzecz jasna. Do głównych motywów zaliczam jednak bez wątpienia parę nieuniknionych konkluzji: 

  • lepiej późno, niż wcale (czytaj: Cortana), ale dlaczego znowu później (?), 
  • Windows Phone dwa kroki w przód, Windows dwa kroki w tył, 
  • uniwersalne aplikacje Windows stają się faktem, a zatem budząca nadzieję konsekwencja działań kiedyś powinna się opłacić,
  • system operacyjny za darmo dla urządzeń z ekranami o przekątnej mniejszej niż dziewięć cali, a więc ogromna szansa na przyspieszenie ekspansji głównie platformy Windows Phone,
  • umocnienie pozycji lidera w tworzeniu oprogramowania dla deweloperów i biznesu,
  • obsesyjne mantry CEO, które pozwalają przypuszczać, że w tym chaosie jest głębszy sens.

W taki oto sposób odebrałem prezentacje na BUILD w tym roku. Każda z tych obserwacji zasługuje na oddzielny wpis, więc serię uznaję za otwartą. Jest paliwo, a już za dwa miesiące kolejne tankowanie – WWDC. Słodko. 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s