Na skróty

OneNote dla wszystkich

Ten ruch przyjąłem z wielką ulgą. Wszystko za sprawą faktu, iż potrzebuję do szczęścia wyłącznie edytora tekstu, z którego mógłbym korzystać na różnych platformach, a przecież ten program to znacznie więcej niż edytor. Owszem, był i jest Evernote, ale ilość materiału, jaki zdążyłem zebrać

w OneNote eliminuje możliwość przesiadki. Ulga przyszła również wraz ze świadomością, iż nigdy nie będę musiał wykupywać subskrypcji Office 365, nadal zbyt kosztownej w Polsce. Home Premium od początku wydawał mi się pakietem przerośniętym. Nie potrzebuję takich rzeczy jak PowerPoint czy Publisher. Pojedyncze programy (Word) powinny być tańsze. Znacznie tańsze. A także wieloplatformowe.

Office na iPada

Nowy CEO, nowa strategia, a ogłoszenie wersji dla iOS na tablety jest tego najlepszym dowodem. Tym bardziej teraz, przed planowaną konferencją BUILD. Ze wszech miar prawidłowa decyzja, której absolutnie kibicuję. Microsofcie – do świadczenia usług i tworzenia oprogramowania, przestańcie marzyć o pozycji Apple! Oczywiście pobrałem pierwszego dnia. Na dalsze refleksje przyjdzie jeszcze czas.

Plotki na temat nowego MacBooka

Dodam, że elektryzujące. Myślę, iż to nowe urządzenie może się nawet tak nazywać, reanimując tym samym linię produkcyjną zamkniętą oficjalnie w 2011 roku. Coś pomiędzy iPadem, a MacBookiem Air. Z ekranem o przekątnej dwanaście cali, nowym rodzajem gładzika, no i bez wentylatora, chociaż na intelowskim procesorze. Doniesienia ze sprawdzonych źródeł, więc jestem napalony.

BUILD 2014

Już w pierwszym tygodniu kwietnia rusza nowa edycja konferencji. Pierwsza z udziałem Nadelli w roli nowego wodza naczelnego. Ekscytująca, gdyż poznamy plany rozwoju Windows. Bez konkretów, a bardziej w czysto teoretycznej formie, co może okazać się sukcesem, ale też zapowiedzią porażki (historia Longhorn). Spodziewam się dwóch dni przeciekawych i intensywnych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s