Prognoza na lato

Zazwyczaj nudny w świecie technologii IT okres letni zapowiada się w tym roku dość ciekawie. Z obozu Apple spodziewam się pierwszych konkretnych informacji na temat iPhone’a 5 oraz nowej fali MacBook Pro, z odświeżonym wzornictwem, którą koncern zapowiadał już pod koniec zeszłego roku. Ten temat szczególnie mnie interesuje, a to dlatego, że wniesie kilka nowych elementów równocześnie. Po pierwsze ciekaw jestem samego pomysłu na wygląd urządzeń. Bez nadzoru ze strony Jobsa, firma ma pierwszą okazję na coś świeżego, wyzywającego, no a przede wszystkim nowego w kwestii wzornictwa. Bardzo liczę na to, że okazja ta będzie dobrze wykorzystana. Ważne są również technologiczne nowinki. Ciekaw jestem, na przykład, sposobu implementacji takich rzeczy jak NFC czy też nowego standardu 802.11ac. To mogą być kamienie milowe w komunikacji bezprzewodowej w komputerach, na rozkwit której tak bardzo liczę już od dłuższego czasu. Bez napędu optycznego (obecnie totalnie już passé) MacBook może poważnie schudnąć, co dobrze będzie wróżyć dla całej reszty laptopów innych producentów, bo tylko patrzeć gdy zaczną patenty kopiować, jak zwykle zresztą. Wisienką na torcie będzie odsłona najnowszego systemu operacyjnego z Cupertino – Mac OS X Mountain Lion.

Z obozu Microsoft z kolei nie sposób nie zacząć od kolejnej wersji rozwojowej Windows 8, Release Preview. Tu będzie już o czym pisać, gdyż będziemy mieli do czynienia z systemem w pełni ukończonym pod względem funkcjonalności, a spodziewam się również jakichś miłych niespodzianek w kwestii czysto projektowej w kandydacie na wydanie finalne. Może inaczej: liczę na to, bardzo na to liczę… Nie mniej interesujące będzie nabieranie doświadczeń z wersją Beta najnowszego pakietu biurowego Office 15. Wszystko zbiegnie się w tym samym czasie, więc będzie się działo!!! Ze zrzutów ekranowych, które widziałem do tej pory zapowiada się naprawdę smakowicie przyrządzona programowa uczta i chyba nie oprę się pokusie zakupienia wznowienia dla mojego Office 2010. À propos programów, Microsoft zapowiedział ostateczny koniec linii Windows Live i bardzo jestem ciekaw co stanie się z tym pakietem w Windows 7? Będzie zastąpiony czymś innym? Będzie sobie dogorywał bez wsparcia?

Tego lata w Polsce powinna być również dostępna Nokia 900, która jest pierwszą słuchawką, nad jaką zastanawiam się poważnie, jako kandydatem na bilet wstępu do świata Windows Phone. Jest to nadal znak zapytania, biorąc pod uwagę niepokojące doniesienia dotyczące wsparcia dla Windows Phone 8, o których wspomniałem poprzednio. Niemniej Lumia 900 to pierwszy poważny kandydat. Do tego sosu dorzucę jeszcze pierwszą falę komputerów z pięknie zapowiadającym się Ivy Bridge od Intela na pokładzie i upajający letni drink z parasolką i słomką gotowy!!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s