W8DP – Tweet@rama

Wśród aplikacji w stylu Metro, które mają jakiś sens, Tweet@rama stanowi reprezentację najsłabszą, bo wciąż brakuje jej wiele z funkcjonalności porządnego klienta Twittera. W tym programie nie wykorzystasz hashtags (są nieaktywne), nie przełączysz się na konto innego użytkownika, a linki do stron internetowych nie zawsze będą aktywne. Jeżeli za to interesuje cię odczyt wiadomości oraz instalowanie postów to nie musisz szukać dalej, bo dla tych elementarnych czynności w mikroblogu aplikacja sprawuje się świetnie, a wygląda przy tym również przyjemnie:

Tweet1

Tweet2

Symbol “@” widziany w tle jest statycznym podkładem dla poszczególnych sekcji programu, które przesuwają się pozostając na pierwszym planie, więc efekt bardzo przypomina ten opisany przeze mnie w przypadku Pogody. Tutaj kolejna niedoróbka: nie można się przesuwać w prawo i w lewo za pomocą skrótów ctrl+page up/page down lub ctrl+home/end, co działa znakomicie na ekranie Start. Można przesuwać za pomocą ctrl++/-, ale trwa to tak długo, że w ogóle nie ma sensu. Na maszynach bez ekranu dotykowego trzeba więc łapać kursorem za belkę, która pojawia się u dołu ekranu i przeciągać w klasyczny sposób. Irytujące, jeżeli posługujesz się padem w laptopie. W takim układzie przesuwanie zawartości panoramy jest szybkie jak diabli, czyli według dobrego standardu obecnego na przestrzeni całej platformy. Każda z sekcji (Timeline, What’s Happening?, Following, Followers) posiada własne belki scroll, które renderują zawartość w powalającym tempie. Pod tym względem – czysta przyjemność. Standardowy skrót Winkey+Z wywołuje menu gdzie znajduje się przycisk odświeżania oraz wylogowania. Menu ustawień aplikacji nie oferuje żadnych przydatnych opcji: jest tylko informacja o zasadach zachowania prywatności oraz o dostępie aplikacji do zasobów komputera. I to by było na tyle. Skromna to aplikacja, ale ponieważ posiada walory użytkowe zaliczam ją do najlepszych w Metro na dzień dzisiejszy. Jest za to jeszcze jedna sprawa, która jest na temat. Zainstalowałem sobie bowiem pierwszy program napisany według stylu Metro, a oparty na technologii .NET. MetroTwit stworzyła brygada Australijczyków z Pixel Tucker Pty. Doprawdy przyjemny, minimalistyczny interfejs:

Tweet3

Największe jednak wrażenie robi piękna robota wykonana przy użyciu Silverlight, czyli wersja MetroTwit Show. Oferuje przepiękne efekty ruchu, dynamiczne zmiany barwy tła, animowane elementy, które wędrują po powierzchni pulpitu oraz zmieniające się kafelki postów użytkowników. To tylko demo, które nie ma jeszcze żadnych funkcji użytkowych, ale programiści zapowiedzieli szybką implementację w najbliższej przyszłości.

Tweet5

Tweet4

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s